specjaliści

Dariusz Lukas

Dariusz Lukas

psycholog, psychoterapeuta

Dariusz Lukas

Prowadzi psychoterapię osób dorosłych i starszej młodzieży w nurcie psychodynamicznym. Psycholog w specjalności klinicznej (absolwent Uniwersytetu SWPS w Warszawie, wydział psychologii w Katowicach) oraz psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w trakcie szkolenia (studia podyplomowe z zakresu psychoterapii klinicznej prowadzone przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego wraz z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie).
Członek Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
W ramach praktyki prywatnej prowadzi psychoterapię osób dorosłych i starszej młodzieży w nurcie psychodynamicznym, stacjonarnie oraz on-line, w języku polskim i języku angielskim.
Pracuje również jako psycholog w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku-Białej, gdzie zajmuje się diagnozą, opiniowaniem i terapią psychologiczną. W klinice chirurgicznej w Bielsku-Białej zajmuje się kwalifikacją pacjentów anglojęzycznych do zabiegów z zakresu chirurgii urologicznej i chirurgii estetycznej oraz monitoruje stan psychiczny pacjentów w okresie pooperacyjnym. Opiniuje również pacjentów przed operacjami bariatrycznymi.
W swojej pracy naukowej zajmuje się problematyką lęku u pacjentów chorujących na cukrzycę typu 1 i typu 2. Przygotowuje właśnie rozprawę doktorską w wyżej omówionej tematyce.

Nasi Specjaliści